Duyurular

Değerli Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Öğrencilerimiz,

2020-21 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Döneminde üniversitemizin almış olduğu karar ile lisans ve lisansüstü eğitim programlarımızın öğretim faaliyetleri çevrimiçi (online) olarak sanal/canlı sınıflar (ZOOM programı) aracılığıyla yapılacaktır.

Çevrimiçi derslere hangi platformlar üzerinden nasıl katılım sağlanacağı; uzaktan öğretim süreci için destek sitesi olarak hazırlanan uze.erciyes.edu.tr adresinde öğrencilerimiz  için ilgili yardım doküman ve videoları eşliğinde ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır.

Derslere ilgili platformlar üzerinden bağlanmak için gerekli olan giriş kullanıcı bilgileri de öğrencilerimiz için “obisis” (öğrenci bilgi sistemi - obisis.erciyes.edu.tr) modülünde her bir ders için tanımlanmıştır. Öğrencilerimiz  “obisis” modüllerine girdiklerinde uzaktan eğitim sekmesine tıkladıklarında almış oldukları dersler ile ilgili ID ve şifre bilgilerine ve derslere erişim için yönlendirme linklerine ulaşabilirler.

Uzaktan Eğitim süreci ile alakalı yaşadığınız herhangi bir sorun hakkında Uzaktan Eğitim Birim Temsilcimiz Dr. Öğr. Üyesi Sümeyye ÜSTÜNTAĞ'a sumeyyeustuntag@erciyes.edu.tr mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yeni eğitim-öğretim yılının tüm öğrencilerimiz için sağlıklı ve başarılı geçmesini dileriz.