Bölüm Başkanının Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Tekstil Mühendisliği Bölümü 2005 yılında ilk öğrencilerini almış ve 2009 yılında ilk mezunlarını vermiştir. Bölümde lisans eğitiminin yanı sıra Yüksek Lisans  ve doktora programları üzere lisansüstü eğitim de verilmektedir. Bugün bölümümüz, 4 Profesör, 6 Doçent, 1 Yardımcı Doçent, 1 Araştırma Görevlisi Dr. ve yüksek lisans-doktora eğitimini sürdüren 4 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplamda 16 öğretim üyesi ile eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve çevreye hizmet vermeye devam etmektedir.


Teknolojik altyapımız günden güne iyileşmektedir. Bölümümüzde 12 laboratuvar ve 1 atölye öğrencilere hizmet vermektedir. Bölümümüzün bilgisayar alt yapısı tasarım programlarıyla güçlendirilmiş; bölüm içerisinde tekstil esaslı yayınlar içeren sanal bir kütüphane oluşturulmuştur. Bu gelişmeler çerçevesinde bölümümüzden nitelikli tekstil mühendisleri mezun olmaktadır.


Bölümümüz, çağdaş ve nitelikli eğitim-öğretim hizmetlerinin yanı sıra güncel araştırma konuları ve bunların hem yöresel hem de küresel paylaşımı ile yaşam düzeyinin iyileştirilmesinde öncülük etmektedir.


Saygılarımla,

Prof. Dr. Kadir BİLİŞİK

Tekstil Mühendisliği Bölüm Başkanı